وبلاگ

کوچینگ مالی چگونه در رسیدن به ثروت به شما کمک می‌کند؟

executive-coaching-and-leadership-coaching
بیزنس کوچینگ

کوچینگ مالی چگونه در رسیدن به ثروت به شما کمک می‌کند؟

کوچینگ مالی چیست؟

اما کوچینگ مالی چیست و چگونه به افراد در پیشبرد امور مالی و کسب ثروت کمک می‌کند؟ از بین تمام موارد گفته شده در بالا کوچینگ ثروت از سابقه کمتری برخوردار است. در عوض محبوبیت آن بیشتر از سایر کوچینگ‌هاست. دلیل اینکه این مفهوم دیرتر از بقیه موارد به‌کاررفته این است که افراد از طریق “کوچینگ کسب‌وکار” و “کوچینگ عملکرد” تکنیک‌هایی را به کار می‌گرفتند که به افزایش درآمد و ثروت منجر می‌شد.

کوچینگ ثروت مفهوم عجیب‌وغریب و پیچیده‌ای ندارد. رویکرد آن همان است که در سایر کوچینگ‌های حرفه‌ای انجام می‌شود. به بیانی ساده‌تر در کوچینگ ثروت، شما دیدگاه خود در مورد ثروت و دارایی تعریف کرده و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید. این وظیفه کوچ است که با مهارت خاص و ویژه خود به شما کمک کند تا با درک دنیای درون خود به اهداف خود نزدیک شوید. این فرایند به میزان قابل‌توجهی به شما در دستیابی به اهداف مالی‌تان کمک می­کند.

شکست در هر بخش از زندگی خصوصاً در امور مالی امری اجتناب‌ناپذیر است. حتی بزرگ‌ترین ثروتمندان جهان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آنها ویژگی خارق‌العاده و منحصربه‌فردی ندارند که دوباره از نو شروع کرده‌اند. بلکه برنامه‌ریزی و تلاش برای رسیدن به ثروت تنها راز موفقیت آنها بوده است. آنها باور دارند که بخشی از ثروت جهان به آنها تعلق دارد.

پس اگر شما تمام یا بخشی از ثروت خود را از دست دادید، به این معنی نیست که دیگر هیچگاه به آن دست پیدا نمی‌کنید. یک کوچینگ مالی، الگوی ذهنی شما را تغییر می‌دهد تا برای کسب ثروت و رسیدن به خواسته‌های مالی خود تلاش کنید. او به شما می‌آموزد محدودیت در باورها و ذهنیت شماست و هیچ محدودیتی برای به‌دست‌آوردن ثروت مجدد وجود ندارد.

کوچینگ مالی و دستیابی به ثروت فراوان

کوچ یا مربی مالی به دنبال تغییر افکار، احساسات و نگرش شما در مورد امور مالی و ثروت است. موضوعی که خیلی کم به آن پرداخته می‌شود، چارچوب‌های محدودکننده ذهنی هستند. او به شما کمک می‌کند تا در لایه‌های عمیق درونی خودتان کاوش کنید و موانع رسیدن به اهداف مالی خود را کشف کنید. سپس با جایگزینی رفتارها و عادات جدید و سالم برای رسیدن به خواسته‌های خود اقدام کنید.

در مرحله بعد باید با اقدامات عملی در مسیر صحیح و درست پیشرفت گام بردارید. داشتن برنامه و استراتژی مخصوص به خود، به طرز شگفت‌انگیزی در این مسیر شما را یاری می‌رساند. برای ادامه راه موفقیت مالی، خود را از راهنمایی‌ها و حمایت‌های پی‌درپی کوچ بی‌نیاز ندانید.

تفاوت کوچینگ مالی با مشاوره مالی چیست؟

کوچینگ مالی علمی است که بر هدف بهبود وضعیت مالی شخص یا شرکت تجاری تمرکز می‌کند. کوچ مالی فردی آموزش‌دیده با مهارت بالای کوچینگ است. هیچگاه مخاطب خود را قضاوت و مقایسه نمی‌کند. شنونده‌ای ماهر است و رویکردهای خود را بر اساس نیاز مخاطب خود شخصی‌سازی می‌کند. به عبارتی دیگر در ارائه خدمات پشتیبانی خود به مشتریان کاملاً انعطاف‌پذیر است. همچنین با تشویق و ایجاد انگیزه در فرد یا مالکان تجاری، به آنها در تصمیم‌گیری درست کمک می‌کند. کوچ مالی با افرادی که دارایی کمی دارند، کار می‌کند و به افراد کمک می‌کند تا در مدت‌زمان کمی سواد و مدیریت امور مالی خود را بیاموزند.

کوچ مالی همانند مشاور نیاز به مجوز ندارد. یک کوچ مالی در مورد مفهوم سرمایه‌گذاری شما را راهنمایی می‌کند ولی اینکه در چه اموری سرمایه‌گذاری کنید، وظیفه مشاوره مالی است. به‌عنوان‌مثال کوچ مالی به شما پیشنهاد پس‌انداز مالی در یک حساب پس‌انداز را می‌دهد اما نمی‌تواند یک حساب مخصوص و ویژه را به شما پیشنهاد دهد.

ولی مشاوره مالی با هدف سرمایه‌گذاری و رشد انجام می‌شود. مشاوران مالی ترفندهایی را برای توسعه سبد سرمایه‌گذاری به‌منظور ایجاد ثروت برای رسیدن به اهداف مالی در آینده به کار می‌گیرد. آنها برای ارائه خدمات به مشتریان خود به حداقل دارایی نیاز دارند.

جمع‌بندی

کوچینگ مالی از مفاهیم جدیدی است که در چند سال اخیر در بین انواع کسب‌وکارها مرسوم شده است. این مفهوم را می‌توان علم تغییر نگرش نسبت به ثروت دانست. کمتر فردی را مشاهده می‌کنید که در سرمایه‌گذاری تمام یا بخشی از دارایی خود را از دست ندهند. این کاملاً طبیعی است. اما مهم این است که بدانید اوضاع همیشه همین‌طور باقی نمی‌ماند. یک کوچ مالی حرفه‌ای در تغییر باورها و نگرش شما به ثروت و امور مالی تأثیر شگرفی دارد. واقع‌بینانه به امور نگاه کنید و امید و پشتکار خود را در رسیدن به اهداف مالی‌تان از دست ندهید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0